KONST / Litografier / Färglitografi 13636235
nr 1363 6235
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, Monogramsignerad PA, numrerad 96/300. Motivet: 35x29cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 november 2020
kl 20:47:11
27/11 21:52:03
100 kr
29/11 12:47:53
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson